dentlandia

Oferta

Wizyta adaptacyjna

Rodzicu możesz zawsze przyjść do gabinetu z dzieckiem, aby mogło się przyzwyczaić do otoczenia. Można umówić się w dowolnym terminie na wizytę czysto adaptacyjną. Można wejśc i się pobawić. Nasz przeszkolony personel na pewno doradzi i pomoże.

1. Profilaktyka czyli jak zapobiegać próchnicy

Bardzo ważną rzeczą w zapobieganiu choroby zębów jest stosowanie specjalnie dobranych preparatów zawierających fluor oraz użycie ich odpowiednio wcześnie i systematycznie. Są to preparaty w postaci żelu, pasty lub w postaci płynnej. Wybór zależy od wieku dziecka oraz jego współpracy. Po wcześniejszym umyciu zębów specjalną pastą, lekarz pokrywa powierzchnie preparatem i osusza je. Zalecane jest również, aby pacjent nie spożywał pokarmów do 2 godzin po wykonanym zabiegu. Proszę pamiętać, że tylko systematyczne zabiegi przynoszą efekty.

Wśród zabiegów wyróżniamy:

lakierowanie - zabieg wykonywany na ząbkach mlecznych i stałych, pokrywa się powierzchnie zębów odpowiednim lakierem aby je wzmocnić i uodpornić na próchnicę;

lakowanie - zabieg wykonywany na zębach stałych, metoda polegająca na wypełnianiu głębokich bruzd materiałem kompozytowym lub glassjonomerowym wydzielającym fluor celem spłycenia ich i łatwiejszego oczyszczania oraz zapobiegania próchnicy;

lapisowanie - zabieg stosowany na ząbkach mlecznych u bardzo małych dzieci lub dzieci niewspółpracujących. Pokrywa się ząbki azotanem srebra
o właściwościach antybakteryjnych, preparat wnika w tkanki zęba i zahamowuje próchnicę. Zabieg raczej leczniczy aniżeli profilaktyczny ale można zastosować go na początek leczenia, celem adaptacji dziecka do leczenia.

2. Leczenie zębów mlecznych, stałych

W leczeniu stosujemy materiały najwyższej jakości, najczęściej kompomery oraz materiały glassjonomerowe.
Produkty te wydzielają fluor i wspomagają zahamowanie próchnicy.
Leczenie może być przeprowadzone metodą zwykła z wykorzystaniem 'wiercenia' lub ręczną. Mały pacjent ma wybór kolorów plombek. W leczeniu wspomagamy się znieczuleniem. Aby zmniejszyć stres wprowadziliśmy do oferty podtlenek azotu.

3. Usuwanie zębów stałych, mlecznych ze wszystkich wskazań

Wszystkie zabiegi usuwania wykonujemy w znieczuleniu, z zastosowaniem żelu znieczulającego i znieczulenia miejscowego. Ponadto aby zminimalizować stres dziecka stosujemy gaz rozweselający czyli sedację wziewną podtlenkiem azotu. Metoda skuteczna, bezpieczna i stosowana od lat w medycynie.

4. Leczenie ortodontyczne

W naszym gabinecie oferujemy zarówno aparaty stałe starszym dzieciom oraz aparaty ruchome czyli 'wyjmowane'.

5. Leczenie higienizacyjne

Usuwanie osadów, kamienia itd.

6. Leczenie kanałowe

Leczenie polega na usunięciu z kanałów zęba zmienionej zapalnie miazgi, oczyszczeniu kanałów i ich wypełnieniu oraz wypełnieniu zęba. Przy pomocy endometru i zdjęcia RTG sprawdzamy jakość wypełnienia kanałów.

Dbając o zdrowie Nasze i Państwa Pociech zwracamy szczególną uwagę na sterylność
i czystość - wszystkie zestawy i wiertła są zapakietowane i wysterylizowane.

© 2010 Dentlandia | Autorzy: b85

Poznaj nas | Oferta | Porady | Kontakt